Suradnja s EPAS Šibenčanima

U sklopu međužupanijskog povezivanja Škola ambasadora Europskog parlamenta, nastavili smo uspješnu tradicionalnu suradnju učenika junior ambasadora Ekonomske škole Šibenik i njihovog mentora Ivana Krnčevića s junior ambasadorima IV. gimnazije “Marko Marulić” i našom mentoricom Natalijom Palčić. Radosno smo, zajedno s našom ravnateljicom Ninočkom Knežević, dočekali naše goste s kojima je ova put došla i njihova psihologinja Antea Malenice, te smo im predstavili školu i naše programe.

Nakon uvodnog dijela u samoj školi, organizirali smo interaktivnu aktivnost Split Challenge, tijekom koje su učenici iz obje škole zajednički sudjelovali u edukativnoj potrazi po gradu za europskim ulaganjima i splitskim zanimljivostima kako bi međusobnom suradnjom upoznali grad te kroz timski duh promicali europske vrijednosti.

Središnji do susreta bila je aktivnost Od učionice do zvijezda tijekom koje smo ugostili našu bivšu učenicu Margitu Radman a danas magistru biologije i ekologije mora te voditeljicu Odjela za edukaciju i informiranje u udruzi Sunce. Margita je s nama podijelila svoj put od učionice do sadašnje profesionalne pozicije na kojoj sustavno radi na razvoju i provedbi programa društveno korisnog učenja i zaštita prirode i okoliša u Hrvatskoj te kreiranju i provedbi europskih projekata vezanih za europske prioritete “zeleno i održivo”.

Nakon edukativnog dijela, uslijedio je zajednički izlet na Marjan, gdje su učenici junior ambasadori EPAS programa uživali u panoramskom pogledu s marjanske Vidilice na Split i okolicu.

Ova suradnja primjer je uspješnog povezivanja škola kroz EPAS program, a učenicima je pružila priliku za učenje, razmjenu iskustava i stvaranje novih prijateljskih i školskih uspomena.

Veselimo se skorom druženju u Šibeniku!

EPAS #dobrevibracije
                                                                 

IZBORNA PIG